ОГЛАСИ

ЖРК Вардар останува без најдобриот играч !?

Спорт | Македонија | 28.12.2017 14:16Посети : 525

Женскиот ракометен клуб Вардар после завршување на тековната сезона најверојатно ќе остане без најдобрата ракометарка, Андреа Пенезиќ.32-годишната ракометарка посакува да и се посвети на фамилијата, односно на својот партнер Матија Кобетиќ кој е голман и брани во редовите на тетовска Ренова.

Хрватската интернационалка која во редовите на Вардар дојде од Крим 2014 година се наметна како лидер на составот од Јане Сандански и со најголем број на погодоци учествува во сите успеси на клубот.Заминувањето на Пенезиќ ќе биде сериозен предизвик на управата од Вардар која ќе треба да најде соодветна замена за квалитетите на Хрватката.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833