ОГЛАСИ

Македонија на две тест средби во Србија

Спорт | Македонија | 02.01.2018 15:06Посети : 259

Македонската ракометна репрезентација ќе го одигра две контролни средби во Србија во финалните десет денови колку што остануваа до почетокот на Европското првенство во Хрватска.Избраниците на Раул Гонзалез на 4 јануари ќе ги одмерат силите со селекцијата на Саудиска Арабија, а ден потоа со репрезентацијата на Србија во Белград.

Пред заминувањето во Србија селекторот на Македонија го скрати списокот од 21 на 19 ракометари. За контролните дуели отпаднаа Мартин Томоски и Горан Крстевски, што пак не значи дека списокот е конечен.Македонија на континенталниот собир во Хрватска во групата ќе се сретне со Словенија, Германија и Црна Гора. Евопското започнува на 12 јануари, а Македонија својот прв дуел го игра ден подоцна со Словенија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (22%)

Полуфинале - 23 гласови (47%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833