ОГЛАСИ

Суперхикс на дожд со незаборавен настап пред бројната охридска публика

Вести | Охрид | 03.01.2018 10:10Посети : 1432

Дождот кој врнеше синоќа во Охрид, не беше пречка охриѓани и бројните гости да се забавуваат со музиката на одличните Суперхикс. Концертот на Суперхикс беше продолжување на настаните предвидени во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“, кој оваа година внесе вистинска свежина во градот за време на празниците.
Вечерва програмата продолжува на малата сцена, во посебно уредената куќичка на градскиот плоштад каде настап во живо со почеток во 20:00 часот ќе има рок бендот High Voltage“. Во составот на бендот се: Јован Јованоски, вокал и ритам гитара, Јован Чифлигароски на соло гитара, Christopher Abu Saleh на Тапани и Марина Ангелоска на бас гитара.
Во рамки на програмата „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ следуваат уште бројни музички настапи. На 7-ми јануари, за празникот Божиќ ќе настапат Сергеј Четковиќ и Ѓоко Танески, на 13-ти, за Стара Нова година публиката ќе ужива во музиката на Љубојна и на 19-ти јануари за големиот верски празник Водици ќе настапат Фолтин.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833