ОГЛАСИ

Кам бек со погодок за Диего Коста, „јорганџиите“ убедливи во Копа дел Реј (видео)

Спорт | Свет | 03.01.2018 20:56Посети : 325

Фудбалерите на Атлетико Мадрид забележаа убедлива победа во првиот меч во 1/8 финалето во Копа дел Реј совладувајќи го тимот на Леида со 4-0 на гостински терен.Еден од четирите погодоци за „јорганџиите“ постигна Диего Коста кој имаше второто деби во тимот од Мадрид. Шпанецот погоди за 3-0, а претходно мрежата на противникот ја затресоа Диего Годин и Фернандо Торес. Конечните 4-0 ги постави Ентони Гризман.Реванш натпреварот на „Ванда Метрополитано“ за нецела недела ќе биде чиста формалност, бидејќи сите дилеми Атлетико Мадрид ги реши после 90 минути игра.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833