ОГЛАСИ

Гвардиола останува без планираното засилување поради Мурињо

Спорт | Свет | 11.01.2018 16:03Посети : 721

Манчестер Сити во градскиот ривал Манчестер Јунајтед доби сериозен ривал во трката за потписот на Алексис Санчез кој е член на лондонскиот премиерлигаш Арсенал.„Топчиите“ се најдоа во небрано и ако не најдат заеднички јазик со чилеанскиот репрезентативец за нов договор ќе мора да го продаваат, бидејќи после завршување на сезоната ќе биде слободен играч и може без оштета да засили било кој клуб ќе посака.

До сега најсериозен кандидат беше лидерот во Премиер лигата, Манчестер Сити, но активно се вклучија и „црвените ѓаволи“ кои оствариле првични контакти со агентите на Чилеанецот.Жозе Мурињо во обидот да го ангажира Алексис Санчез подготвен е да го жртвува Хенрик Мхтаријан кој игра далеку под очекувањата на Олд Трафорд и плус 25 милиони фунти кои ќе завршат на контото од Арсенал.

Зимскиот преоден рок ќе даде одговор на прашањата околу Алексис Санчез кој на Емирати дојде од Барселона.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833