ОГЛАСИ

Охриѓани масовно ќе ја одбележат Василица

Вести | Охрид | 13.01.2018 11:18Посети : 2707

Со палење на маалски огнови и песна охриѓани ќе го одбележат празниот Василица - Стара Нова година. По традиција еден од најмасовните собири ќе биде на улицата „Железничка“.Општина Охрид обезбеди артикли и се' што беше потребно за прославата на дочекот на Стара Нова година - Василица за жителите на Урбаната заедница „Железничка“, чиј  Василичарски одбор го организира најмасовниот дочек во градот, информираат од локалната самоуправа.


Во рамки на проектот „Од 20 до 20 сите во Охрид“, утре на новата сцена кај малиот плоштад кај Мини маркет ќе се одигра новогодишната театарска претстава – ПХВ Шоу (Промоција на хумани вредности Шоу) од Клубот на млади при ООЦК Охрид, следуваат и Трката на келнерите, Изложбата на отворено на најубави фотографии од Охрид, Фестивалот на графити и модерна уметност, концертот на Фолтин… 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 73 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833