ОГЛАСИ

Промовирана иницијативата за формирање нова партија во Охрид

Вести | Охрид | 13.01.2018 19:12Посети : 7322

Членови на Иницијативниот комитет за основање на партијата Граѓанска демократска иницијатива - ГДУ, денеска се сретнаа со граѓаните на Охрид. Балканскиот Ерусалим е третиот град по Куманово и Кичево, што беше посетен од активистите на ГДУ. 


Членовите на иницијативата ги запознаа охриѓани со основните цели и принципи на Граѓанско Демократската Унија и со нив разменуваа мислења и идеи.
-Основна цел на иницијативата е демократски развој на Македонија и пред се зацврстувањето на граѓанското општество, истакнаа од ГДУ.По Охрид „караванот“ на ГДУ ја посети Битола. 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 84 гласови (29%)

Не - 206 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833