ОГЛАСИ

(LIVE STREAM)Прва лига: Охриѓани во поход на Куманово

Спорт | Охрид | 20.01.2018 10:10Посети : 423

Кошаркарите на АВ Охрид во 13-та рунда од Првата македонска кошаркарска лига гостуваат во Куманово, а силите ќе ги одмерат со истоимената екипа.Во пресрет на дуелот во Куманово домашниот состав има предност од две победи (7-5) и се наоѓа две места пред охриѓани на табелата кои имаат скор (6-6) после 12-ет одиграни мечеви во елитата.

Најчитаниот интернет портал во регионов Ohrid News ќе врши пренос во живо од мечот во Куманово кој започнува во 17 часот.Мечевите од 13-та рунда ги најави тимот на Работнички кој со 74-55 го совлада Фени Индустри, a во останати среди ќе се сретнат Кожув - Гостивар, Струмица - Карпош Соколи, Пелистер - Блокотехна, МЗТ Скопје - Шкупи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833