ОГЛАСИ

Прва лига: Очекувани победи на МЗТ Скопје и Куманово на стартот од 14. коло

Спорт | Македонија | 26.01.2018 23:16Посети : 201

Екипите на МЗТ Скопје и Куманово запишаа нови бодови на табелата во Првата лига победувајќи ги Струмица односно Карпош Соколи во воведните мечеви од 14-та рунда во кошаркарската елита.„Штрковите“ на домашен терен славеа со 96-54 и ја забележаа 11-та победа, додека кумановчани со 94-67 ги совладаа „соколите“ и стигнаа до 9-та победа сезонава.

Во 14.коло исклучително важен натпревар го очекува составот на АВ Охрид кој пред своите гледачи го пречекува тимот на Фени Индустри. „Галебите“ со триумф над кавадарчани ќе се одлепат на шестата позиција која води во плејофот.

Мечот се игра во 18 часот, а вратите се отворени за сите љубители на кошарката и спортот воопшто во Охрид.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833