ОГЛАСИ

Охридскиот угостителски еснаф незадоволен од новите тарифи за поставување урбана опрема

Вести | Охрид | 27.01.2018 10:03Посети : 3287

Охридските угостители се незадоволни од Предлог одлуката на Советот на Општина Охрид во врска со новите тарифи за поставување урбана опрема и начинот на нивно спроведување. 


-Навестено е и поскапување на закупот на простор за преку 60 проценти. Со цел таквата предлог одлука да биде стопирана пред закажаната седница на Советот, Здружението Охридски Еснаф со писмено барање доставено до Советот бара работна средба со надлежните, на која би се продискутирале, разјасниле и образложиле точките наведени во истата. - вели во писмената изјава за медиумите Михаил Мишев, претседател на Здружението на угостители „Охридски Еснаф“.


Предлог – програма за поставување урбана опрема на подрачјето на општина Охрид за 2018 година, ќе се најде на дневен ред на 10-та седница на Советот, што ќе се одржи на 29-ти јануари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833