ОГЛАСИ

Халеп хоспитализирана после финалето во Мелбурн

Спорт | Свет | 28.01.2018 17:11Посети : 837

Романската тенисерка Симона Халеп ноќта после финалето на австралискиот грен слем турнир ја поминала на болница, откако била примена со тешка дехидрација.По преземените мерки и укажаната помош Халеп која го изгуби финалниот меч од Каролин Вознајацки во три сетови била пуштена од болница.Халеп уште во текот на финалето се пожали од здраствената состојба и на лице место и беше мерен притисокот и прими терапија да може да го доигра финалето.

26-годишната тенисерка во две седмици колку што трае грен слем турнирот во Мелбурн поминала повеќе од 12 часа на теренот и телото и било исцрпено до максимум.Иако само Халеп заврши во болница, тенисерите во машка и женска конкуренција јавно се пожалија за згуснатиот и набиен распоред во кој актерите немаат одмор за време и рекуперација.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833