ОГЛАСИ

Неправедна победа на Барселона (видео)

Спорт | Свет | 28.01.2018 23:12Посети : 770

Водечката екипа во Ла лига, Барселона забележа неправедна победа (2-1) над Алавес на домашен терен во рамките од 21-та рунда од шпанскиот шампионат.Каталонците до триумфот дојдоа со пресврт во второто полувреме, а творци беа Луис Суареаз и Лионел Меси. Гостите поведоа во првото полувреме со голот на Џон Гуедети.

Пако Алкасерес над кој беше направен фаулот за вториот гол на Барселона кој го постигна Меси од слободен удар беше во офсајд. Помошниот судија „заспа“, главниот досуди фаул, а Меси го искористи поклонот и погоди за конечна победа.Во продолжението од мечот гостите уште еднаш беа оштетени, а овој пат за најстрога казна, откако Умтити недозволено играше со рака по ударот на противничкиот фудбалер.

Барселона без разлика на спорните судиски одлуки ја продолжи низата без пораз на 21 натпревар и сигурно чекори кон нова титула во најквалитетната лига во Шпанија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833