ОГЛАСИ

Кривична за охриѓанец поради напад со нож

Вести | Охрид | 29.01.2018 15:52Посети : 5057

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 41-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”.Од МВР информираат дека охриѓанецот, на крајот на месец ноември, минатата година, во ресторан во Охрид, пријавениот прободел со нож друго лице.
Нападнатото лице се здобило со тешки повреди во пределот на грбот и  градниот кош.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833