ОГЛАСИ

Стефче Алушовски шокантно си замина од Пелистер

Спорт | Македонија | 29.01.2018 17:14Посети : 917

Лидерот во Супер лигата, Пелистер остана без прв тренер, откако Стефче Алушовски како гром од ведро небо најави заминување од клубот.Причина за заминувањето на македонската ракометна легенда од Битола се финаниски причини, бидејќи резултатите се повеќе од одлични за битолскиот клуб во ракометната елита.

„Зелено белите“ првата полусезона и половина од втората ја завршија на првата позиција со еден пораз и 12 победи и со најава за атак на вицешампионската позиција во плејофот која води во СЕХА лигата.


Се уште нема никој фаворит за заменик на Алушовски кој допрва ќе треба да ја образложи одлуката за заминување од Битола.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833