ОГЛАСИ

Тројца мртви откако хеликоптер се урна врз куќа во Калифорнија

Вести | Свет | 31.01.2018 09:54Посети : 390

Три лица загинаа, а две се повредени кога хеликоптер се урнал врз куќа во Јужна Калифорнија само неколку минути по полетувањето. Тамошните медиуми информираат дека куќата е речиси целосно уништена. На објавените снимки се гледа како делови од хеликоптерот штрчат од куќата, а има и парчиња расфрлани по улицата.Несреќата се случила во Њупорт Бич, а во хеликоптерот Р44 имало четири лица. Сите четворица се меѓу загинатите и повредените. Покрај нив, повредено е и едно лице кое во моментот на несреќата било во близина на куќата.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833