ОГЛАСИ

Ф1: Што смета Хамилтон за ривалите во 2018 ?

Спорт | Ф1 билтен | 31.01.2018 16:07Посети : 299

Актуелниот шампион го даде своето видување за овогодишниот шамшионат во однос на неговите конкуренти.


“Ако ги анализирате возачите ќе дојдите до заклучок дека сите се различни и имаат различни карактеристики“- рече Луис


Својот “список“ на ривали го прошири со Фернандо Алонсо кој би требало да има многу подобра сезона од минатогодишната заради смената на моторот.


“Фернандо е еден од најдобрите возачи“- анализира британецот.


Сепак после опсежна анализа се` сведе на борба помеѓо него и Себастијан Фетел.


“Сепак оваа сезона Себастијан ќе биде тежок противник. Тука е и Макс Верстапен кој минатата година беше импресивен. Зошто оваа година да не биде подобар. Она што мене ме прави посигурен оваа година е тоа што сум поискусен за една година во борбата против Себ и Макс. Тутулата треба да заврши во рацете кај еден од нас тројца“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833