ОГЛАСИ

Фатено лицето кое на новогодишната вечер нападна граѓанин со нож

Вести | Охрид | 02.02.2018 13:18Посети : 2099

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 13-годишник од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”. На 01.01.2018 година во кругот на основното училиште „Братство“ во Охрид пријавениот со нож нападнал 29-годишно лице, при што му нанел тешка телесна повреда на градниот кош. СВР Охрид  поднесе кривична пријава и против 39годишно лице од охридското село Горно Лакочереј, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”.  Пријавениот на 25-ти јануари, ја нападнал  неговата невенчана сопруга при што и нанел телесни повреди.


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833