ОГЛАСИ

Видео: Гори куќа во Месокастро!

Вести | Охрид | 02.02.2018 14:50Посети : 4175

Пожар попладнево изби во стара куќа на улицата „Аргир Маринчев“ во населбата Месокастро. Неофицијално во пожарот повредено е едно лице, на кое помош му укажа екипа на Брза помош. На местото на настанот се екипи на противпожарната единица од Охрид кои се борат со огнот.Чадот од опожарената куќа во Месокастро е видлив од поодалечените населби во градот.
Причините за пожарот треба да ги утврди истрагата.


Т.К./Г.М.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833