ОГЛАСИ

Пожарот во Месокастро изгаснат, се брои штетата

Вести | Охрид | 02.02.2018 18:21Посети : 6549

По околу два часа борба со огнот, екипи на противпожарната единица од Охрид кои интервенираа со неколку возила, целосно го неутрализираа пожарот кој избувна попладнево во куќа на улицата „Аргир Маринчев“ во населбата Месокастро во Охрид.Тесните улички и ветрот ја отежнуваа интервенцијата на пожарникарите кои, за среќа, успеаја навреме да го изгаснат пожарот и да спречат негово ширење на околните објекти.Во пожарот изгореа една соба и дел од покривот на куќата. Повредено е едно лице кое единствено било во куќата кога настанал пожарот, при што се здобило со изгореници на главата, кои не се животозагрозувачки. Укажана му е помош од екипа на брзата помош, која веднаш пристигнала на местото на настанот.Причините за пожарот треба да ги утврди истрагата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833