ОГЛАСИ

Македонија и Албанија во Охрид потпишаа Меморандум за соработка во борбата против тероризмот

Вести | Охрид | 03.02.2018 17:20Посети : 667

Министрите за внатрешни работи на Македонија и Албанија, Оливер Спасовски и Фатмир Џафај , денеска во Охрид потпишаа Меморандум за зајакнување на борбата против тероризмот. Двајцата министри ја истакнаа важноста од добрата меѓудржавна соработка на полето на безбедноста во интерес на сигурноста и просперитетот на народите на Македонија и Албанија. На средбата во вилата на МВР „Охрид“ тие разговарале и за соработката на други полиња од областа на безбедноста. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833