ОГЛАСИ

Двајца охриѓани учесници во масовна тепачка во ресенско

Вести | Охрид | 04.02.2018 13:54Посети : 3754

Во Полициската станица во Ресен, вчеравечер, околу 22.30 часот, било пријавено дека во хотел во Царев двор–ресенско, каде се одржувала веселба, бил нарушен јавниот ред и мир со масовна тепачка. Во тепачката учествувале двајца охриѓани, од една страна и пет лица од Ресен, како и други лица присутни на забавата, од друга страна.Со возило на Итна медицинска помош и приватни возила во битолската Општа болница биле пренесени шест лица, при што кај едно од лицата од Ресен биле констатирани тешки телесни повреди (убодна рана во пределот на градниот кош и расекотина во пределот на лицето. Кај останатите пет лица биле констатирани телесни повреди и биле пуштени на домашно лекување.


Извршен е увид на местото на настанот, а информирано е и Основното јавно обвинителство од Ресен. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833