ОГЛАСИ

40-годишен охриѓанец на сопругата и се заканувал со убиство

Вести | Охрид | 05.02.2018 11:26Посети : 3911

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста при семејно насилство”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 40-годишен охриѓанец. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека пријавениот казненото дело го извршил во текот на мај и декември минатата година, со психичко и физичко малтретирање на неговата сопруга.При семејна вербална расправија, случена на четврти декември минатата година, пријавениот и упатил сериозни закани на сопругата, по што ја турнал по скалите во семејната зграда каде што живееле.


Притоа, пријавениот продолжил да и се заканува со убиство доколку веднаш не го напуштил семејниот дом.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833