ОГЛАСИ

Пандев благодарен на Лацио и покрај свирежите на Олимпико

Спорт | Македонија | 06.02.2018 09:41Посети : 565

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев не е омилен помеѓу навивачите на Лацио, откако одлучи да си замине од клубот по несогласувањањата со првиот човек Клаудио Лотито. Пандев не играше воопшто шест месеци и како слободен фудбалер во зимскиот преоден рок премина во Интер.Пандев на свирежите на Олимпико возврати со погодок кој го прослави и уште повеќе ги налути „лацијалите“ кои го претрпеа вториот пораз во серија во „калчо“ лигата.

- Лацио како клуб ми даде шанса да станам ова што сум денес. Секогаш кога носев дресот на Лацио го давав најдоброто од себе. Јас сега сум дел од Џенова и исто така гледам да го дадам максимумот. Што се однесува до мечот заслуживме да победиме, бидејќи ги остваривме сите задачи на теренот после деталните анализи кои ги направивме. - изјави Пандев.

Џенова со победата побегна од опасната зона и драстично ги зголеми шансите за опстанок во Серија А.


Пандев стрелец за Џенова во триумфот над Лацио (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833