ОГЛАСИ

Повик за пријавување штети од поплавите

Вести | Охрид | 06.02.2018 10:13Посети : 531

Од локалната самоуправа упатуваат јавен повик до граѓаните кои сметаат дека поплавите кои го зафатија подрачјето на општината на 4-ти февруари, им имаат нанесено материјална штета на нивните имоти (станбени објекти, земјоделски објекти, деловни простори), истата да ја пријават во просториите на општина Охрид.Пријавувањето на штетите може да се изврши почнувајќи од денес, вторник, секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот, во Општински услужен центар, во архива на Општина Охрид, или на телефонскиот број 046/262-492. Лице за контакт од Општина Охрид за пријавување на штетите е  Дипл. Земјоделски инжинер Радован Вељаноски, Претседател на Општинската комисија за проценка на штети од елементарни непогоди.


Покрај барањето, пријавите треба да бидат дополнети со фотокопија од лична карта, фотокопија од трансакциска сметка и доказ за сопственост на имотот (имотен лист), а доколку лицата поседуваат фотографии истите да ги приложат кон барањето.


OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833