ОГЛАСИ

Нов силен земјотрес го погоди Тајван

Вести | Свет | 07.02.2018 20:16Посети : 1994

Источниот брег на Тајван доцна попладнево го погоди нов земјотрес, овој пат со јачина од 5,7 степени според Рихтер. Епицентарот на земјотресот е на истото место како и вчерашниот, во близина на познатата туристичка дестинација Хуалиен. Тој потрес беше со магнитуда од 6,4 степени.Во вчерашниот земјотрес загинаа најмалку 7 лица, а 67 се водат за исчезнати, пренесуваат светските агенции. Засега нема информации за последиците од денешниот земјотрес во Тајван.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833