ОГЛАСИ

Четврти ракометен камп на Кирил Лазаров во Охрид

Спорт | Охрид | 09.02.2018 08:15Посети : 549

Најдобриот ракометар во историјата на Македонија, Кирил Лазаров четврта година по ред ќе организира ракометен камп со меѓународен карактер во Охрид.  Домаќин четврта година по ред на учесниците на кампот кој втора година ќе се одржи во две смени од 20-26 јуни и 26 јуни до 2 јули ќе биде хотелот Аквалина.- Со особена гордост и задоволство Ви го најавуваме четвртото издание на најдоброорганизираниот ракометен камп на овие простори, камп на капитенот на македонскиот национален тим и најдобар македонски спортист, Кирил Лазаров.

Кирил е подготвен да одвои време, подготвен е целото негово знаење кое го стекнал во својата пребогата спортска кариера да го пренесе на на младите во нашата Македонија. Седум дена поминати во тренинг со Кирил Лазаров и неговиот тим од трнери, седум дена дружење, едукација, квалитета надградба во секоја смисла е најдобро поминато слободно врме за нашите млади ракометари. Ракометари кои во иднина треба да прераснат во врвни спортисти и добри личности. - стои во најавата за четвртиот камп на Лазаров.Во трите претходни ракометни кампови поминаа над 700 учесници, а Лазаров за поголема афирмација на ракометот отвори и ракометни школи ширум Македонија кои го носат неговото име.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833