ОГЛАСИ

Ива Кецкарова најдобра помеѓу младите тенисерки во Скопје

Спорт | Охрид | 09.02.2018 09:48Посети : 627

Охридската тенисерка Ива Кецкарова се искачи највисоко на тронот на турнирот за млади девојчиња кој се одржа во Скопје. Кецкарова како единствен преставник од охридскиот клуб во целост ја оправда довербата и се закити со златниот медал.


До трофејот младата охриѓанка со четири победи без изгубен сет и покажа најголем квалитет помеѓу натпреварувачките во „зелен тенис“.

Годинава, Павел Стевкоски во машка и Ана Стојаноска, Матеа Билбилоска и Мина Петреска во женска конкуренција ќе се натпреваруваат ранг погоре, односно со повозрасни тенисери, а првиот тест им е викендов во Скопје.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833