ОГЛАСИ

НБА: „Детелините“ го повлекоа дресот на Пол Пирс (видео)

Спорт | Охрид | 12.02.2018 11:07Посети : 178

Пол Пирс обезбеди место помеѓу бесмртните во Бостон Селтикс, откако клубот дресот со бројот 34 го повлече од употреба и го закачи на врвот од арената на „детелините“.

Навивачите, тренерот Док Риверс и неговите поранешни соиграчи со овации го поздравија Пирс кој кариерата ја заврши како втор стрелеци во историјата на Бостон. Пред него се наоѓа само Џон Хавличек.Бостон и кошаркарот најголемиот успех го имаа 2008 година кога стигнаа до титулата во НБА лигата, а Пирс се закити со наградата за најкорисен играч во финалната серија со Лос Анџелес Лејкерс.  Дресот на Пирс во „ТД арената“ е вкупно 22-ри кој е повлечен од употреба.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833