ОГЛАСИ

Хари Кејн: Покажавме карактер

Спорт | Свет | 13.02.2018 23:07Посети : 418

Фудбалерите на Тотенхем заслужено дојдоа до реми во Торино со Јувентус (2-2) во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони. „Петлите“ примија два погодоци во почетните девет минути, но до крајот успеаја да извлечат реми со два постигнати погодоци во гости.- По двата примени голови можевме да капитулираме, но ние покажавме карактер и стигнавме до мошне добар резултат. На Вембли покрај голот во гости ќе ја имаме и домашната публика и ќе биде многу интересно. Шансата со глава требаше да ја реализирам, но не успеав. Добро е што имав нова можност и ја искористив правилно и го вратив мојот тим во игра. - изјави Хари Кејн.Реваншот во осминафиналето се игра на 7 март на Вембли стадионот во кој на Тотенхем му одговара било каква победа или реми до два постигнати погодоци.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833