ОГЛАСИ

Снегот предизвика оштетувања и проблеми во снабдувањето со електрична енергија

Вести | Охрид | 14.02.2018 08:51Посети : 3218

Од тежината на влажниот снег кој во текот на вчерашниот ден и ноќта паѓаше во охридскиот регион, оштетени се бандери и електрични столбови, а делови од Дебрца немаат електрична енергија повеќе од петнаесет часа.

Низ Охрид можат да се забележат паднати гранки од дрва и наведнати бандери кои попуштиле од тежината на снегот. Од рано утрото на терен се дежурните служби на јавното комунално претпријатие кои ги расчистуваат тротоарите во градот.


Времето денеска ќе биде променливо облачно, во текот на денот со сончеви периоди. Во крајните западни делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 3 степени Целзиусови. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1357 гласови (88%)

Не - 179 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833