ОГЛАСИ

Алегри: На 2-0 престанавме да играме фудбал

Спорт | Свет | 14.02.2018 10:29Посети : 380

Италијанскиот првак Јувентус се доведе во ситуација да брка победа на реваншот со Тотенхем во Лондон, откако на домашен терен во првиот меч прокоцка предност од 2-0. „Петлите“ најдоа начин и стигнаа до реми со два постигнати погодоци во гости.- Навистина беше добар натпревар во кој ние направиме неколку крупни грешки. На 2-0 имавме шанса за 3-0, а на 2-1 промашивме пенал, но чуствувам дека престанавме да играме фудбал после вториот погодок кој ни донесе рано водство. Тотенхем знаеше како да ги казни нашите грешки и повлекувањето на 2-0 кое воопшто не требаше да се случи. Уште пред почетокот на овој двомеч знаев дека ќе биде тешко, а во Лондон на реваншот ќе играме на се или ништо. - изјави Масимилијано Алегри.


На „старата дама“ не и одговара реми без голови или 1-1, туку нерешена средба со минимум шест погодоци или било каква победа.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833