ОГЛАСИ

Обновено:Најнови информации за состојбата на патиштата

Вести | Охрид | 14.02.2018 10:32Посети : 795


Престанок на важноста на забрананите за товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка и на Г.П. Ќафасан, сообраќајот е нормализиран од 12.00 часот. На Ѓавато нормализиран е сообраќајот од 07.00 часот, на Пресека нормализиран е сообраќајот од 09:00 часот и во 09:25 часот престана забраната за движење на товарни возила на патниот правец Ресен-Охрид, преку превојот Буково. Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово- Дебар од 12:00ч.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашест снег.


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833