ОГЛАСИ

Меси најде одговор за нерешливата енигма во ЛШ (видео)

Спорт | Свет | 20.02.2018 22:57Посети : 651

Аргентинскиот репрезентативец, Лионел Меси има двојна причина за радост после погодокот на Стемфорд Бриџ кој на Барселона и донесе позитивно реми (1-1) во првиот осминафинален меч со Челси во Лигата на Шампиони.Меси во деветтиот меч против лондонските „сини“ успеа да постигне погодок и да најде одговор за нерешливата енигма во осумте натпревари претходно.Никоја екипа до сега го немаше толку голгетерски изолирано Аргентинецот кој е втор стрелец после Роналдо на вечната листа во најеминетното клупско натпреварување.Со најдолга серија без примен погодок од Меси сега се Атлетико Мадрид и Рубин Казан вкупно четири, а со ваков ефект после два одиграни мечеви можат да се пофалат Ливерпул и Бенфика. Најомилени противници на Меси се Баер Леверкузен и Арсенал.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833