ОГЛАСИ

Мурињо со еден потег го надмудри Конте во дербито на Олд Трафорд (видео)

Спорт | Свет | 25.02.2018 17:12Посети : 547

Манчестер Јунајтед ги освои трите бодови на Олд Трафорд победувајќи го Челси со 2-1 во дерби средбата од 28-та рунда во англиската Премиер лига.Португалскиот стручњак на клупата од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со еден потег го надмудри италијанскиот стратег на кормилото од Челси, Антонио Конте. После час игра „специјалниот“ го внесе во игра Џеси Лингард кој десеттина минути подоцна на асистенција од Ромелу Лукаку постигна погодок за 2-1 кој на крајот се покажа пресуден на дербито. Претходно, „сините“ со погодокот на Вилијан во 32-та минута поведоа со 1-0, а во 37-та Лукаку ги изедначи бројките на семафорот. „Црвените ѓаволи“ со триумфот се вратија на втората позиција на табелата која им ја Ливерпул по вчерашната победа над Вест Хем.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833