ОГЛАСИ

Центар за јавно здравје Охрид: Микробиолошки анализи за болните и немоќни пациенти во нивниот дом

Вести | Охрид | 27.02.2018 08:45Посети : 709

Центарот за јавно здравје од Охрид им излегува во пресрет на повозрасни болни и немоќни пациенти кои во студените денови имаат потреба од микробиолошки анализи, а не се во можнoст да се јават во лабораториите на центарот.-Во овие снежни и студени зимски денови, доколку имате потреба од лабораториски микробиолошки услуги во Центар за јавно здравје Охрид, а сте на возраст над 60 години и не сте во можност да дојдете во амбулантите на Центар за јавно здравје Охрид, нашите мобилни тимови се подготвени да Ве посетат во Вашиот дом во Охрид за да ги обават потребните услуги и ги земат соодветните материјали за микробиолошка анализа. - информира Центарот за јавно здравје.


Пациентите треба да се најават на телефоните на центарот: 046 231-031 или 072 251-948, најдоцна до 13:00 ч. да дадат податоци за нивната адреса и видот на микробиолошката анализа која треба да се изврши согласно издадениот упат од матичен лекар.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833