ОГЛАСИ

„Охридски Комуналец“ набавува машина за миење на возила, струшко Комунално бара партнер за пазарот

Вести | Охрид | 27.02.2018 09:02Посети : 1627

Јавното претпријатие „Охридски Комуналец“ преку Електронскиот систем за јавни набавки распиша тендер за набавка на нова машина за миење на возила со топла вода. Огласот е во тек. Критериум за набавката во која ќе се реализира по принципот на негативно наддавање, е најниска цена.Јавното претпријатие „Комунално“ од Струга, пак, распиша три огласи, од кои два се за јавно приватно партнерство. Првиот за собирање и селекција на хартија и пластика, а вториот за концесија за пазар на големо во Струга. „Комунално“ распиша и оглас за вршење услуги со специјално возило-пајак.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833