ОГЛАСИ

Најнови информации за состојбата на патиштата

Вести | Охрид | 27.02.2018 16:18Посети : 749

Од АМСМ информираат дека забрана за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово-Дебар. Од 16:00 часот поради врнежи од снег воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево-Охрид преку планинскиот премин Пресека.

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар–Кичево преку Стража е укината во 13:00 часот. Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Дебар-Струга се укинува во 13:20 часот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните служби на ЈП Македонијапат.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833