ОГЛАСИ

На Пресека судир на камион и патничко возило

Вести | Охрид | 27.02.2018 16:36Посети : 3371

Читатели информираат за тешкотии во движењето на сообраќајот на патиштата поради интензивните врнежи од снег и нерасчистените патишта.До редакцијата на OhridNews испратени се фотографии на кои може да се види случена сообраќајна незгода кај Пресека, во која учествувало патничко возило и товарно возило. По сообраќајната незгода сообраќајот беше во прекин, а пред малку патот повторно е отворен за сообраќај. Засега нема официјални информации за повредени лица и каква е состојбата на патниците. На фотографиите се гледа дека патничкото возило е со дипломатски таблички.Според информациите од АМСМ, од 16 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево-Охрид преку планинскиот премин Пресека.


OhridNews
фото:Дејан Лазароски

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833