ОГЛАСИ

Груевски, Јанакиески и Пешевски не се чувстуваат виновни за кинеските провизии за автопатиштата

Вести | Македонија | 01.03.2018 11:38Посети : 612

Поранешниот премиер Никола Груевски, ексвицепремиерот Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта, Љупчо Георгиевски изјаивја дека не се чувствуваат виновни за обвинението на СЈО во случајот „Траекторија“. Претходно СЈО даде воведен говор за тоа какво кривично дело им се става на товар на обвинетите.Судот објави дека им ги одбива сите приговори на адвокатите на обвинетите. Судот го одби барањето на одбраната 315 бомби во овој случај да не се користат како доказ. Одбраната се сомнева дека прислушуваните разговори се менувани. Судот дополнително го одби барањето на Груевски да се отфрли и вештачењето на СЈО. По кратка пауза судењето продолжува со воведни говори на адвокатите на обвинетите.


OhridNews
Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833