ОГЛАСИ

Ф1 воведува новитите во преносите во живо

Спорт | Ф1 билтен | 01.03.2018 17:54Посети : 272

F1 TV веќе на Mobile World Congress (MWC) саемот го промовира својот стриминг во живо за овогодишното светско првенство. Љубителите на овај спорт покрај стандардниот ТВ пренос ќе можат да бираат и поглед од било која камера од 20-те возачи, а ќе постои и можност за поделување на екранот и да се пратат неколку камери во ист момент.Овoј сервис иницијално ќе биде понуден во Мексико, Франција, Германија, САД, Турска, Белгија, Унгарија и Австрија, а сигналот ќе биде активиран на ГН на Австралија.


Се проценува дека овој спорт го пратат околу пола милијарда луѓе, а проценката на челниците на F1 TV е дека милион најголемите фанови на Формула 1 во прв момент ќе го прифатат овој сервис, F1 TV PRO, за соодветна претплата.


Понудата ќе содржи и поевтина верзија F1 TV Access која нуди снимки од трките. Месечната претплата за премиум верзијата ќе се движи од 8 до 12 долари, а годишен пакет околу 100 долари, а цената ќе се утврдува во зависност од државата и пазарот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833