ОГЛАСИ

Трета рунда во фазата по групи во Бизнис лигата

Спорт | Охрид | 02.03.2018 07:42Посети : 778

Викендов во Бизнис лигата организирана од Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ ќе се одигра третата рунда во фазата по групи. Мечевите од третата рунда започнуваат во сабота од 14 часот, а ќе комплетираат во недела.Двојки:

Сабота: АСП Пак - Хотел Метропол (14ч), Жито Леб - ЈП Проаква (15ч)

Недела: ЈП Комуналец - ЈП Нискоградба (13ч), ЛТХ Леарница - Општина Охрид (14ч), Еко Шпар - Костал (15ч).

Табела:

Група А: Жито Леб 4, АСП Пак 3, ЈП Проаква 3, Хотел Метропол 1, Градски Пазар 0.

Група Б: ЈП Комуналец 4, Костал 4, Општина Охрид 3, Еко Шпар 3, ЛТХ Леарница 2, ЈП Нискоградба 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833