ОГЛАСИ

Дриблинг на Леброн Џејмс кој остава без зборови (видео)

Спорт | Свет | 02.03.2018 11:32Посети : 463

Најдобриот кошаркар во тимот на Кливленд, Леброн Џејмс на дуелот со Филаделфија изведе неверојатен и несекојдневен дриблинг. Џејмс топката ја протна низ нозете на својот соиграч, а тој успеа да помине помеѓу двајца противнички играчи. Да биде кошот уште побогат се погрижи самиот Џејмс кој изнуди и фаул. Погледнете и уживајте !


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833