ОГЛАСИ

Двајца стружани учесници во тепачка во студентски дом

Вести | Охрид | 02.03.2018 17:23Посети : 1115

20-годишно лице од Дојран, вчера, во 4.40 часот утрото, пријавил дека истиот ден околу 04.00 часот во ходникот на Студенскиот дом „Пелагонија“ во Скопје, тој и неговиот другар, биле физички нападнати од едно лице од Пробиштип, две од Струга и од уште едно непознато лице. Притоа напаѓачите ги удирале со раце и нозе по главите и телата, при што им нанеле видливи повреди.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833