ОГЛАСИ

Погодокот на Дибала единствена светла точка на Олимпико (видео)

Спорт | Свет | 03.03.2018 20:46Посети : 245

Екипата на Јувентус ја продолжи победничката серија и битката со Наполи за тронот во Италија, победувајќи со минимални 1-0 на гостување во Рим против Лацио.Во бледиот натпревар на Олимпико гостинските фудбалери до трите бодови дојдоа во последните десет секунди благодарание на Пабло Дибала. Аргентинецот со мало ремек дело ги надмудри домашните дефанзивци и во пад го матираше Томас Стракоша кој немаше ниту една интервенција во текот на натпреварот.Наполи ќе има шанса да се врати на врвот, но ќе мора да ја совлада Рома во дерби средбата пред своите гледачи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833