ОГЛАСИ

Трогателна порака од Буфон до несреќниот Астори

Спорт | Свет | 04.03.2018 17:33Посети : 667

Секој на свој начин се збогува денеска со Давиде Астори кој не се разбуди од сонот во пресрет на мечот помеѓу Удинезе и Фиорентина во Серија А. 31-годишниот фудбалер кој ја носеше капитенската трака на „виолетовите“ без знаци на живот пронајден беше во кревотот од хотелската соба.Од сите пораки, најмногу се издвојува од Џиџи Буфон. Голманотн на Јувентус со чиста емоции се збогуваше со Астори кој пред две недели стана родител.

- Ретко кога јавно го кажувам моето мислење или коментирам, но во твојот случај ќе направам исклучок, бидејќи имаш млада сопруга која пати моментално и мало девојче кое треба да знае дека имаше добар татко. Ти беше најдобриот пример за светот во кој моментално нема ништо вистинско. Мило ми е што те запознав и што се дружев со тебе. Почивај во мир. Твојот луд Џиџи. - стои во пораката од Буфон.

Смртта на Астори ги одложи сите мечеви во италијанскиот фудбал, а капитенот на „виолетовите“ со сите клупски почести ќе биде испратен во вечноста.


Трагедија во Италија, ненадејно почина капитенот на Фиорентина


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833