ОГЛАСИ

Снегот на планините забрзано ќе се топи

Вести | Охрид | 05.03.2018 07:00Посети : 382

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд кои ќе започнат претпладне во западните делови и на највисоките планините ќе се од повремен снег. Од пладневните часови врнежите ќе се прошират кон исток, а преку ноќта ќе се поинтензивни насекаде. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер претежно од југоисточен правец. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 8 степени Целзиусови.



Врнежи од дожд ќе има и во вторник, а во среда и во ноќта кон четврток само понекаде на западот ќе има локален дожд. Во вторник и во среда ќе дува повремено засилен јужен и југозападен ветер, поизразен на планините и на југот од земјава, што ќе овозможи забрзано топење на снегот, информира УХМР Македонија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833