ОГЛАСИ

Барселона без капитенот против Челси во ЛШ

Спорт | Свет | 05.03.2018 12:40Посети : 323

Шпанска Барселона без капитенот Андрес Иниеста ќе му се спротистави на Челси во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони.Иниеста кој ќе отсуствува три недели од терените се повреди на дерби средбата со Атлетико Мадрид во првото полувреме. 33-годишниот фудбалер се пожали на болки во бутниот мускул, а деталните прегледи покажаа оштетување и пауза.


- Изгубивме витален играч во нашиот состав. Тешко е да се најде замена, бидејќи не постојат играчи какви него на овој свет. - изјави тренерот на Барселона, Ернесто Валверде.

Реваншот на Ноу Камп помеѓу Барселона и Челси се игра на 14 март, а првиот натпревар одигран на Стемфорд Бриџ заврши без победник 1-1.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833