ОГЛАСИ

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ гостуваат во Чаир

Спорт | Охрид | 05.03.2018 14:01Посети : 294

Кошаркарите на АВ Охрид денеска со почеток во 19 часот против тимот на Шкупи во спортската сала „Шабан Трстена“ ќе го одиграат претпоследниот натпревар од 17-та рунда во Првата македонска кошаркарска лига.Бодовите од овој натпревар се од големо значење за двете екипи. Домашниот состав ги брка за опстанок во елитата, додека охридските кошаркари за пласман во плејофот.Преносот во живо на Ohrid News ќе започне пет минути од официјалниот почеток на натпреварот во Чаир.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833