ОГЛАСИ

Одложени јавните расправи за предлог измените на законите за туристичка и угостителска дејност

Вести | Охрид | 06.03.2018 09:55Посети : 579

Во врска со претходно закажаната јавна расправа за предлог измените на Законот за угостителска и туристичка дејност, а поради неодложни обврски на претставниците на Министерството за Економија-секторот за туризам и угостителство, од локалната самоуправа информираат дека се одложуваат јавните расправи за измените на Законот за туристичка и угостителска дејност.Предвидената Јавна расправа која требаше да се одржи денес, истата се презакажува  за 08.03.2018 год. (четврток) со истите термини и локација.


На дневен ред ќе бидат: Предлог измена и дополна на Законот за туристичка дејност, Предлог измена и дополна на Законот за угостителска дејност, Предлог измена и дополна на Законот за такса за привремен престој, Предлог мерки и активности за проблемите со кои се соочува туристичкото стопанство и подобрување на условите за патување на луѓето.


OhridNews
 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833