ОГЛАСИ

Промени по теркот на Премиер лигата во Серија А

Спорт | Свет | 06.03.2018 10:35Посети : 388

Во најсилната италијанска фудбалска лига почнувајќи од сезоната 2018/19 ќе има промени во натпреварувачкиот календар и кај должината на трансфер роковите.Предвидено е да се играат натпревари на католички Божиќ, пракса позната како „Боксинг Деј“ која досега се применуваше само во Премиер лигата.

Калчолигашите ќе играат натпревари на претпоследниот ден од годината (30 декември).

Што се однесува до преодните рокови, тие ќе бидат скратени. Летниот наместо до 31 август ќе трае до 18 август, додека зимскиот е поместен од 31 на 19 јануари.

Сезоната ќе биде отворена со Суперкупот закажан за 12 август.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833